single

Jak przesłać pliki z komputera na telefon przez kabel USB?

Sklep Hama Mobile

Sprawdź produkty od

Podobnie jak w przypadku przesyłania plików z telefonu na komputer, przesyłanie plików z komputera na telefon za pomocą kabla USB jest jednym z najprostszych sposobów. W tym artykule omówimy krok po kroku, jak przesłać pliki z komputera na telefon przez kabel USB.

Krok 1: Przygotowanie kabla i urządzeń

Aby zacząć, potrzebujesz kabla USB, który pasuje do twojego telefonu i komputera. Upewnij się, że oba urządzenia są włączone i odblokowane.

Krok 2: Podłącz telefon do komputera za pomocą kabla

Podłącz swój telefon do komputera za pomocą kabla USB. Możesz podłączyć go do dowolnego portu USB na komputerze lub do zewnętrznego huba USB.

Krok 3: Wybierz tryb przesyłania plików

Po podłączeniu telefonu do komputera, na ekranie telefonu powinno pojawić się pytanie, w jaki sposób chcesz podłączyć urządzenie. Wybierz tryb przesyłania plików (MTP).

Krok 4: Otwórz folder z plikami na komputerze

Otwórz folder, w którym znajdują się pliki, które chcesz przesłać na telefon. Możesz skopiować i przenieść pliki z dowolnego folderu na komputerze.

Krok 5: Wybierz pliki, które chcesz przesłać na telefon

Znajdź pliki, które chcesz przesłać na telefon, zaznacz je i skopiuj do schowka.

Krok 6: Wklej pliki do folderu na telefonie

Przejdź do folderu na telefonie, w którym chcesz zapisać pliki i wklej skopiowane pliki.

Krok 7: Zakończ proces przesyłania

Po zakończeniu procesu przesyłania możesz odłączyć telefon od komputera.

Alternatywnie, istnieją także programy, które ułatwiają przesyłanie plików z komputera na telefon, takie jak programy producenta telefonu lub aplikacje takie jak Android File Transfer (dla systemu Android) lub iTunes (dla systemu iOS).

Podsumowanie

Przesłanie plików z komputera na telefon za pomocą kabla USB jest prostym i szybkim sposobem przenoszenia plików. Wystarczy połączyć urządzenia za pomocą kabla USB, wybrać tryb przesyłania plików na telefonie, a następnie skopiować i wkleić pliki do wybranego folderu na telefonie. Możesz również skorzystać z programów, które ułatwiają ten proces.