single

Jak przesłać pliki z telefonu na komputer przez kabel USB?

Sklep Hama Mobile

Sprawdź produkty od

W dzisiejszych czasach nasze telefony komórkowe zawierają wiele ważnych plików, takich jak zdjęcia, filmy, dokumenty i wiele innych. W przypadku konieczności przeniesienia tych plików na komputer, jednym z najszybszych i najprostszych sposobów jest użycie kabla USB. W tym artykule omówimy krok po kroku, jak przesłać pliki z telefonu na komputer przez kabel USB.

Krok 1: Przygotowanie kabla i urządzeń

Aby zacząć, potrzebujesz kabla USB, który pasuje do twojego telefonu i komputera. Upewnij się, że oba urządzenia są włączone i odblokowane. W przypadku telefonów z systemem Android musisz włączyć tryb dewelopera.

Krok 2: Podłącz telefon do komputera za pomocą kabla

Podłącz swój telefon do komputera za pomocą kabla USB. Możesz podłączyć go do dowolnego portu USB na komputerze lub do zewnętrznego huba USB.

Krok 3: Wybierz tryb przesyłania plików

Po podłączeniu telefonu do komputera, na ekranie telefonu powinno pojawić się pytanie, w jaki sposób chcesz podłączyć urządzenie. Wybierz tryb przesyłania plików (MTP).

Krok 4: Otwórz folder z plikami na komputerze

Otwórz folder, w którym chcesz przenieść pliki z telefonu. Jeśli chcesz przenieść zdjęcia, przejdź do folderu z "Zdjęcia", a jeśli chcesz przenieść dokumenty, przejdź do folderu z "Dokumenty".

Krok 5: Wybierz pliki, które chcesz przesłać na komputer

Znajdź pliki, które chcesz przesłać na komputer, zaznacz je i skopiuj do schowka.

Krok 6: Wklej pliki do folderu na komputerze

Przejdź do folderu, w którym chcesz zapisać pliki z telefonu i wklej skopiowane pliki.

Krok 7: Zakończ proces przesyłania

Po zakończeniu procesu przesyłania możesz odłączyć telefon od komputera.

Podsumowanie

Przesłanie plików z telefonu na komputer przez kabel USB jest prostym i szybkim sposobem przenoszenia plików. Wystarczy połączyć urządzenia za pomocą kabla USB, wybrać tryb przesyłania plików na telefonie, a następnie skopiować i wkleić pliki do wybranego folderu na komputerze.